Kõrgreljeefne helmestikand, 1. osa

05/03/2022

10:30 - 18:00

Õppeasutus: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a Tallinn

Aeg: 05. märts 2022 kell 10.30-18.00

Maht: 9 ak/tundi

Hind: 95 €, materjalid hinnas

 

Koolitaja: Janika Mägi (koolitajast täpsem info SIIN)

Sobib ka algajatele, tikkimise eelteadmised pole vajalikud.

 

Helmestikandil on mitmeid erinevaid tehnikaid. Pindade helmestega kõrgreljeefseks ehitamist näeb tihti maailma kõrgmoes ja tekstiilikunstis, kus tahetakse luua eristuvaid ja põnevaid tekstuure.

Kõrgreljeefse helmestikandi kursusel õpime võtteid, kuidas luua eriilmelisi kõrgendatuid pindasid kasutades toru- ja seemnehelmeid ja litreid. Ehk kuidas lihtsate ja kättesaadavate vahenditega luua uut põnevat visuaali.

Õpime ka disaini kangale kandmist, töövahendite ettevalmistust, tikkimisvõtteid ja praktiseerime neid ettevalmistatud lille disaini peal.

Kursusel on ka teine pool- Kõrgreljeefne helmestikand, 2 osa, kus õpime teistsuguseid tehnilisi võtteid, uute visuaalide loomiseks. Juhime tähelepanu, et tegu on kahe erineva kursusega ja palume kohad eraldi broneerida. Ei ole vahet, kas esimesena tulla 1 osa või 2 osa kursusele, need on eraldiseisvad.

 

Foto: J. Mägi

 

 

Sisaldab:

Komplekti lille disaini tikkimiseks vajaminevate materjalidega: kangas, helmed, litrid, vaha, nõel, niit, infovoldik materjalide täpsustuste ja nende kasutamise infoga.

Tee, kohv ja snäkk.

Käärid ja rõngasraamid on laenuks, tunnis kasutamiseks. Raame ja valikut helmeid, mida Eesti poodidest ei leia, saab tunni lõpus kaasa osta.

 

 

 

Kaasa võtta vaid hea tuju ja lõunasöök. Palume veenduda, et väikeste detailide vaatamiseks sobivad prillid saaks vajadusel kaasa võetud.

Toidu soojendamise võimalus on olemas.

Õppepäev sisaldab 1-2 lühikest tee/kohvi pausi koos küsimuste-vastustega kõrgmoetikandi teemadel ja pooletunnist lõunapausi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Juhendajast

 

Janika Mägi on ehte- ja tikandidisainer, kes kasutab oma loomingus maailma kõrgmoes kasutatavaid tikanditehnikaid- kuldtikand, Luneville tehnika (haagiga loodav helmestikand), kõrgreljeefne helmestikand ja hajutatud niiditikand (silkshading).

Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala ja tikandialase valjaõppe saanud 1767. aastal loodud kõrgmoemajas nimega Hand & Lock Londonis, mille käsitikandi osakonna juhataja, tööprotsesside eestvedaja ja tiimi tikandioskuste lihvija ta hiljem aastaid oli.

Peale 6 aastat Londonis baseerumist on Janika Mägi kodumaal tagasi ja loob omanimelise brändi all kõrgmoetikandi aksessuaarikollektsioone, teeb tikandiprojekte maailmakuulsatele moemajadele ning õpetab kursusi algajatest eriala professionaalideni Tallinnas, Londonis, San Franciscos, New Yorgis, Chicagos, Williamsburgis ning Sydneys.

 

 

Koolitustingimused

 

  • Juhul kui tunnete end enne koolituse algust haigena või olete kokku puutunud COVID-19 nakatunud inimesega, ei ole lubatud  tulla, võimalusel pakume osalust veebikoolitusel. Seadusest tulenevalt kanname avalikus ruumis viiruse vältimiseks näomaski.

 

Õppekava_Kõrgreljeefne helmestikand

 

 

Tagasiside koolitusele

 

Aitäh!

Vaata ka teisi koolitusi SIIT