Igal linnul oma kuub!

 

 

Kango Tekstiil kutsub näituse “Igal linnul oma kuub!” avamisele 13. juunil kell 17.30 Pikk tn 22 galeriis, Tallinnas.

 

Kango Tekstiil esitleb oma 2023. aasta kollektsiooni, kus on põhirõhk villastel rõivastuskangastel ning neist õmmeldud mantlitel ja vestidel. Lisaks saab näitusel näha tikitud suurrätte ja kotte. Kangaste kudumisel ja kaunistamisel on inspiratsiooni saadud lindude sulestikest.

Näituse jaoks loodud mudelid jäävad edaspidi Kango Tekstiili toodangusse.

 

Kõik kangad on 100% villased ja kergelt vanutatud. Kasutatud on vaid paari kudumistehnikat, kuid erinevaid värvikombinatsioone. Osad mantlid ja vestid on kaunistatud narmaliste kantidega, mis on valmistatud kangakudumisel järgi jäänud lõimelõnga lõppudest  Paksud ja kohevad kandid meenutavad sulgi.

Rätikud on 100% villased ja kergelt vanutatud. Kaunistamiseks on välja töötatud sulgi imiteerivad ja lindudega tikandid. Tikkimislõngadeks on kasutatud aastatega kogunenud lõimelõnga lõppe.

Kottide kangad on kootud linasest materjalist, osad kangad on reljeefse koemustriga, osad kootud lihtsas labases koes ja kaunistatud tikanditega. Tikandiks on  suled ja linnud. Kottide õmblemiseks on lisaks kootud kangale kasutatud ka naturaalset nahka.

 

Näitus on avatud 3. juulini.

 

Rohkem infot näituste kohta leiad SIIT.

 

Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigalerii

Pikk 22 Tallinn

E-L 10-18

P 10-17