Marianne Seiman. Piiritus. 200 heegeldatud prossi

 

4. juulil kell 17.00 avab Marianne Seiman Tallinnas Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis näituse “PIIRITUS. 200 heegeldatud prossi”. 

Näituse idee on tutvustada heegeldamise erinevaid võimalusi. See traditsiooniline käsitööviis võib olla lisaks harjumuspärasele praktikale ka kunstnikule eneseväljenduse ja oma ideede ellukutsumise vahendiks.

Näituse põhimassi moodustavad aastatel 2016 ja 2017  #the100dayproject raames valminud prossid, mil autor heegeldas 100 päeva jooksul iga päev ühe prossi. Ta käsitledes neid kui visandeid ja ideede talletusi. Näitusel saab näha palju katsetusi erinevate materjalide, tekstuuriga, temaatikaga viktoriaanlikest pärlitega kaunistatud ehetest kuni toorjuustukoogi ja külma peedisupi stiliseeringuteni, lisaks on heegeldatud seeni ja putukaid.

Väljas on ka autori viimase aasta looming, kus on piir nihkunud juba pigem käsitöölt kunstile – heegeldatud lilledest põimitud skulptuurid kui mõttelised prossid.

Autor usub, et selline ebatraditsiooniline lähenemine tuntud-teatud käsitööliigile ärgitab vaatajatki kiikama raamidest väljapoole ning pakub inspiratsiooni ja innustab looma.

 

Näitus on avatud kuni 24. juulini.

Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigalerii asub Tallinnas Pikk 22 ja on avatud:

esmaspäevast laupäevani kella 10-18

pühapäeval kella 10-17.

 

Loe näituse kohta lisaks siit.