UUS NÄITUS. Seitsme maa ja mere taga …

 

 

28. novembrist 18.detsembrini 2023 on Tallinnas Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis avatud pühadehõnguline näitus “Seitsme maa ja mere taga”.

Näituse jaoks on kauneid asju loonud Lembe Maria Sihvre, Aet Reha ja Katarina Naarits.

Muinasjutud algavad lausega- seitsme maa ja mere taga …

Mis asub seitsme maa ja mere taga? Põnevad maad, eksootiline loodus, kirevad linnud, teistmoodi inimesed, natuke naljakad mereelukad … Ja ennenägemata materjalid, siid ja samet, säravad värvid, kilgendavad kivikesed …

Juba meie esivanematel oli kombeks kasutada kõik need võõramaa merede tagant toodud imelised vahendid viimase jupini ära. Küll jõudsid siidiribakesed lahttaskute kandiks, karrajupike kaunistas tanutagust. Ega siis kallist võõramaa värki tohtinud raisku lasta! Ja kui väljamaa kallihinnaline kangatükike põlle või rätina aja ära elas, siis kuna augu kõrvalt oli ju terve, sai imeilus jupike uue elu kasvõi narututi või vardakoti rosetina.

Ja need kaunid kirstupõhjas tukkunud kangad! Aastaid hoolega hoitud, et ühel hääl päeval tuleks see pikisilmi oodatud suurepärane mõte- nüüd! Nüüd teeme just sellest jupist just selle asja! Tasus oodata!

Ja nagu muinasjutus, ei asu tegelane kunagi teele üksinda, siis on ka näitus Seitsme maa ja mere taga valminud koostöös. Erinevus rikastab kes õmbles, kes tikkis ja kes kaunistas … Vahetevahel ka vastupidi. Ideid ja märksõnu põrgatades, kogemusi vahetades. Tulemus on teie ees …

Hääd vaatamist!

 

 

Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigalerii asub Tallinna vanalinnas Pikk tn 22.

Galerii on avatud E–L 10–18 ja P 10–17

 

Loe teiste näituste kohta siit.