UUS NÄITUS! Siire Vanaselja autorinäitus “S…st saia”

 

5.0925. septembrini 2023 on Tallinnas Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis avatud Siire Vanaselja autorinäitus “S…st saia”.

Tei õkva s..st saia“, ütles autori Lõuna-Eesti Koidu-vanaema alati, kui keegi oli osanud praktiliselt mitte millestki midagi kaunist, kestvat ja väärtuslikku luua. Taoline ütlemine oli igal juhul tunnustus ja kompliment tegija leidlikule loovusele ja käteosavusele.

Just nii – leidlikult, loovalt, materjali väärtustades ja väärindades, käsitöövõtteid ja mustreid põimides ongi sündinud kõik sellel näitusel näha olev. Kodutekstiilid, kaunistused, rõivad, ehted, skulptuurid ja tekstiilimaalid. Mõned üdini praktilised asjad, teised mitte nii väga, osad suuremõõtmelised, osad aga nii tillukesed, et vaatamiseks tuleb nina ligi pista…

Ja nina tasub ligi pista, et lugeda teose taustalugu ja saada aimu, miks, millest ja kuidas on ese valminud. Need saamise ja sünnilood on sama olulised kui teosed ise! Tänu neile saab sõna otseses mõttes näha töö sisse ja pealispinna alla ning jälgida taaskasutatud materjalide teekonda „s..st saiaks“.

Loe teiste näituste kohta siit.

Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigalerii asub Tallinna vanalinnas Pikk tn 22.

Galerii on avatud E–L 10–18 ja P 10–17