08/03/2023
17:30 - 20:45
Õppeasutus: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit
Koht: Hopneri maja, Raekoja plats 18, 4. korrus
Aeg: 8. ja 22. veebruar, 8. ja 22. märts 2023 kell 17.30–20.45
Maht: 20 ak/tundi
Hind: 155 eurot, lisanduvad materjalid
Koolitaja: Eve Mahhov
Koolituse eesmärk on õmmelda omanäoline kampsun, mille tegemiseks on loovalt kasutatud taaskasutatud kangaid (vanutatud kampsunid, villased kangad). Osaleja kavandab kangatükkidest kompositsiooni, millest õmmeldakse peamiselt käsiõmblustega lõikekohane kampsun.
Koolitusele on oodatud nii mehed kui ka naised ning nii noored kui ka vanad, kõik kes hindavad aeglast ja loovat käsitööd ning soovivad kanda omanäolisi rõivaid! Osalejate arv on piiratud, grupp on väike. Õppeklass on hubane ja kaasaegne ning vahepeal on puhkepaus (tee, kohv).
Kavandamiseks palume varuda visandiraamat, harilik pliiats (või endale sobivad pliiatsid), meelepärased kangatükke, mida saab ka vanutada.
Esimesel kohtumisel tutvutakse materjalide ning töövahenditega, harjutatakse kätt proovitöö kompositsiooni kavandamisega, kasutades erinevaid kangatükke ( juhendaja poolt ).
Koduseks ülesandeks jääb varuda kampsuni jaoks sobivad kangad ning need ettevalmistada (juhendaja jagab nõuandeid tunnis).
Teisel kohtumisel alustatakse oma kampsuni kavandamisega arvestades olemasolevaid materjale. Kavandatakse loovalt lõige. Koduseks ülesandeks jääb lõike järgi kangas ette valmistada ning detailid kokku traageldada.
Kolmandal kohtumisel vaadatakse üle kodused tööd, iga osaleja saab tagasisidet. Tutvutakse eirinevate õmblusvõtetega, millega kangast kokku õmmelda ning kaunistada. Alustatakse kampsuni õmblemisega.
Koduseks jääb õmblemine.
Neljandal kohtumisel vaadatakse taas kodused õmblemised üle ning jätkatakse õmblemisega. Tuleb juttu viimistlemisest, kuidas tööd lõpetada, kuidas erinevaid kampsuni detaile kaunistada või kantida.
Fotod: E. Mahhov
KOOLITAJAST
Tere, olen Eve, kunstnikunimega Matagor (Prantsuse eelkristlikus ajaloos austati looma nimega Matagot, väike must loom, kes tõi õnne). Olen pärit Otepäält ning kasvanud kodus, kus ööd ja päevad vurises õmblusmasin. Kui enamus otepäälasi sündis suusad jalas, siis mina tulin ilma sõrmkübar sõrmes.
Õppisin rätsepakoolis, hiljem juurdelõikust ja mingi aeg õmblesin Valgas ohvitseriprouadele mantleid. Mul on ka diplom Tallinna Meditsiinikoolist ja EKA Vabade Kunstide erialalt.
Aeglased kampsikud sündisid vajadusest kasutada ülejääke, luua omanäoline ja isikupärane riideese ja mis kõige tähtsam, et see oleks soe.
Kuna olen illustraator, siis on tekstiil lõuendi või paberi funktsioonis ja niidid, lõngad joone tekitamiseks. Eiran kõiki reegleid, tehnilisi tingimusi, teen tunde järgi. Seepärast on suur väljakutse anda edasi seda tunnetust, tehnikat, seisundit ja vabadust. Armas kursuslane, saan näidata sulle ainult suunda, edasi pead minema ise.
Õppekava_Kampsiku loovõmblemine