Näitused

Siit leiate Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis (Pikk 22, Tallinn) toimuvate näituste loetelu.

Juhime tähelepanu, et näituste algus- ja lõppkuupäevadel pannakse näitust ka üles ja võetakse maha – seega võib juhtuda, et neil päevadel on näitus üleval vaid pool päeva.

Täpsem info näituste ja nende korraldamise kohta tel 51 878 12.

 

 

5.12–2.01 Katre Arula näitus „See pole lihtsalt üks keha …“

 

Tänapäeva kiirustamise ja kauba ülekülluse ajastul tuleb igaühel teha omaenda õige otsus: kas kiirmood või rätsepakunst? Kas masstöö või aeganõudvad käsitööoskused? Kas moerõivad või ajatud rahvuslikud rõivad? Kas globaalsus või omanäolisus? Kas aeg või raha?

 

2.01–22.01 Tiia Artla näitus „Lihtne ja soe. Suguvõsa“

 

„Sokisadu“ koos „fotomustritega“ on kui suguvõsa kokkutulek, kus kõikidel nägudel on midagi ühist, kuid oma väikeste erinevusetega lisanduvad uued põlvkonnad ja sugulusastmed. Kõik kudumid põhinevad ühel algideel, millele iga sokipaar lisab oma nüansi. Tehnoloogia on valitud ääretult lihtne ja kasutusel on vaid värvid, mis seonduvad talvega, mil sooje sokke vajatakse – valge sümboliseerib lund, läikniit jääsära ja oranži eri varjundid talvist päikeseloojangut valgel maastikul.

 

23.01–12.02 Kose Kunsti ja Käsitöö Seltsi näitus „Tehtud südamesoojusega“

 

Kose Kunsti ja Käsitööseltsi ülevaatlik juubelinäitus. Kose Kunsti ja Käsitöö Selts koondab Harjumaal Kose piirkonna kunsti- ja käsitööhuvilisi. Näitusel on väljas eri tehnikates tööd: tekstiil, kudumid, klaasvitraaž, keraamika jpm.

 

13.02–5.03 Pärnu Muuseumi näitus „Pidurõivad Pärnumaalt“

 

Näituse korraldaja on Pärnu Muuseum, kes esitleb uut meistritega koostöös valminud rahvarõivaraamatut. Välja on
pandud valik Pärnumaa rahvarõivaid tänapäeva meistritelt ning inspiratsiooniallikaid muuseumist.

 

6.03–26.03 Vigala Tehnika- ja Teeninduskooli näitus „Vigala raud IX“

 

Sepatöö eriala tunni- ja lõputööde näitus „Vigala raud IX“ propageerib sepatööd kui iidset ametit, tutvustades tänapäeva sepisliku idee teostusvõimalusi ja mitmekülgsust ning ameti õppimisvõimalusi Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis. Sepatöö õpetamisega alustati Vana-Vigalas. 2001. aastal ning hetkel kasvavad tulevased sepad meister Joonas Kiri valvsa käe all.

 

27.03–16.04 Läti rahvakunstistuudio ROTA näitus „Lood soojusest“ („Tales of Warmth“)

 

Läti rahvakunstistuudio ROTA liikmed on pärit riigi eri piirkondadest. Näitusel tutvustavad nad oma sünnikoha traditsioone, avades piirkondliku tekstiilidisaini olemust – näeb eri värve, mustreid, tehnikaid ja traditsioone. Iga näitusel eksponeeritud tekk jutustab oma sünnija päritolulugu.

 

17.04–7.05 Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning Soome Käsitööliidu näitus „Kootud sõprus“

 

Traditsioone ja nüüdisaegset kudumidisaini ühendava näituse korraldavad Soome Käsitööliit ning Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit. Näituse läbiv teema on inimesi ühendavad kudumid ja nende erinevad vormid. Oma töid esitlevad kaks Eesti ja kaks Soome meistrit