Karmo Kiilmann

Raamat “Mehed teevad käsitööd 2” on käsitööliidu aastateema sarjast teine raamat

Tutvustame teile mehi, kes on oma ala tõelised meistrid, aga nii nagu eelmises, ei ole ka selles raamatus peamine eesmärk näidata ainult parimatest parimaid, vaid just tutvustada meistreid endid ja nende tegemisi. Valik sai ka seekord tehtud meistritest, kes eelistavad endiselt rohkem otsest käelist oskust ja vähem nupule vajutamist või on omad oskused ja teadmised kasutatavast materjalist viinud tavapärasest hoopis teistsugusele tasandile.

Suur tänu kõigile!

Meelis Kihulane,

puukäsitööline, käsitöö meeste aasta idee autor ja eestvedaja

Tel +372 5385 7499

 

 

Lapsena tahtsin saada metsavahiks, aga õppisin hoopis sõjameheks. Õnneks on saanud selles ametis ka omajagu metsa vahtida.

Ehitanud ja meisterdanud olen põnnipõlvest saati. Neid, kellelt käsitööd õppinud olen, on palju – alates oma isa Jaanist kuni kadunud Meelis “Vanakaru” Säreni. Sepistamise juurde sattusin 16 aasta eest. Kirvevoolimise juures olen väärt suuniseid saanud peamiselt Edvards Puciriusselt, Peeter Reemannilt ja Götz Breitenbücherilt. Aga eks praktikas on tulnud vead ikka omal käel läbi teha.

Isetegemine ja käsitöö annab suurepärase võimaluse olla võlur – muuta mateeriat endale sobivasse vormi ja kombineerida seda nii, et sünnib midagi sootuks uut ja vahel ka ilusat. See tegevus hoiab meele terve ning hinge helge.

Meeskäsitöö tulevikku näen helgena – neid mehi, kes ise võlukunste valdavad, jääb järjest vähemaks ja seega lähevad nad hinda. Neid naisi aga, kes sellest aru saavad, jääb ka vähemaks ja vaid teravamad mõistavad oskaja väärtust. See hoiab suvalised lõhverdised väärt meestest eemal.

Fotod: Sandra Urvak