Liis Luhamaa on värvimisega tegelenud 15 aastat, tema huviks on eelkõige loodusvärvid. Sünteetiliste värvidega värvimise vajadus ilmnes kolm aastat tagasi rahvarõivakoolis.
Selleks, et oma rahvarõivaseeliku ja -sukkade jaoks vähese vaevaga täpselt õigeid toone saada, õppis ta ära süsteemse värvimise meetodi, mida ta sellel koolitusel õpetab.
Liis on lõpetanud Tartu Ülikooli bioloogia eriala ja omab magistrikraadi keskkonnatehnoloogias. 2020. aastal lõpetas ta TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia magistriõppe, tema magistritöö teemaks olid Lõuna-Läänemaa lapilised ehk neotud lõngadega rahvarõivaseelikud.
Liis on juhendanud erinevaid käsitöökoolitusi alates 2007. aastast. Ta õpetab villatöösid, ketramist ja lõnga värvimist Viljandi Kultuuriakadeemias, Eesti Rahva Muuseumis, Iida Suvekoolis ja mujal.
Ta on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö mentor värvimise alal. Liis on raamatu „Villast lõngani“ kaasautor ja avaldanud loodusvärvi-teemalisi artikleid ajakirjas „Käsitöö“.
Foto: Sandra Urvak
2019. a lõpetas Liis Pärnumaa Rahvarõivakooli, kus ta valmistas Lihula naise rahvarõivakomplekti. Samal aastal käis ta õppimas neotud lõngade värvimist ja kudumist Jaapanis, Kawashima Tekstiilikoolis. 2020. aastast on ta Pärnumaa rahvarõivakooli värvimise õpetaja.
Liis on oma loominguga osalenud näitustel „Loomast loodud“ (2015), „Villane Pärnumaa“ (2017) ja „Ajatus“ (2018). 2019. a pälvis ta Anu Raua stipendiumi ainelise rahvakultuuri uurimise ja tutvustamise eest.
Liisi tegemisi saab jälgida FB lehel (facebook.com/liis.luhamaa) ja lugeda blogist
(loodusvarvid.blogspot.com).