Uus Toode Mardilaadal 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kindakirjatehnikas valminud roosiga T-särgid ja kotid.
Katre Meistrikoda, autor Katre Arula

“Olen oma eksperimentaaltehnikat kasutanud ja arendanud alates 2009 aastast. Valides mustreid rahvakunstist, olen loonud palju pidulikke ja väga pidulikke rõivaid. Tehnikat arendades ja valmimisele kiirust lisades, tundus mõistlik luua ka igapäeva rõivaid. Ka kottidel kasutan nüüd suuremaid ja keerukamaid ornamente. Uuteks toodeteks valmisidki Muhu mustritest leitud roosimotiividega T-särgid ja kotid. Kottidel on motiivid valminud helkivast kangast, T-särgil aga õhukesest villasest vildist. Olen toodet testinud juba kuus kuud ja kuna T-särgid on eritellimusel valmistatud Eestis, siis on kvaliteetsed ja näevad ka pärast pesu välja nagu uued. Vildine roos aga muutub aina ilusamaks. Kes kannab, see saab teada! T-särkide valikus on ernevaid mudelid: traditsiooniline lühikese varrukaga T-särk, pikk T-särk lühikese ja pika varrukaga ning pikendatud õlaga särgike.”


 

 

 

 

 

 

 

 

Suurrätiruutudega sallkrae ehk „Kaelasoojendaja“
Väikegildi Meistrid MTÜ, autor Hilja Sepp

“Ruuduline suurrätt oli enim levinud Viljandimaa lõunaosas – Mulgimaal. Mäletan, et minu vanaema (s.1875.a.) ütles ikka: „Kallis laps, pane mulgirätt ümber, siis on soojem“. Meie kandis olid mulgid mõned talud endale ostnud ja sellepärast nimetati seda rõivaeset vahel ka niimoodi. Suurrätt oli hädavajalik kaitsmaks teelist külma eest. Kaasajal, kui astume vaid korraks „autost tuppa“ ja „toast autosse“, vajame midagi sooja kaela ümber. Siit ka minu idee: võtta suurräti ruudud ja liita need uuemaaja peenvillase aksessuaariga. Lisasin kinnitamiseks nööbid, et sall kaelas püsiks. Meeste igapäevarõivaks on järjest rohkem kampsun. Nööpidega sallkrae on selle juurde kandmiseks väga sobilik. Naistele mõeldud väikest sallkraed saab kanda ka kui lihtsat aksessuaari.„Kaelasoojendaja“ valmistasin peenvillastest kangastest. Voodriks kasutasin puuvillast flanelli. Salli ruudulise, lapilise kangaosa kinnitasin salapistetega voodri külge.”


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sõled “Süda”
Ehted ja Vaalad, Autor Anne Roolaht

“Soovin kogu südamest, et minu kodumaa rahvas on oma igapäevases, tavalises, ilusas elus õnnelik, tasakaalus, arukas, terve ja tegus. Soovin veel, et minu rahvas elab südameseaduse järgi. Arvestab tänapäevases tohutult tormakates tegemistes tegelikult täiesti tavaliste asjadega, mis üha kiirenevas elutempos hakkavad jääma mugavuspiiridest kriitiliselt kaugele. Tuleb ka päris tõeliselt hoida ja armastada oma metsa, oma maad, oma merd ja nende elanikke! Nende, kaitsed vajavate metsa-, maa- ja mereelanike kaitsmiseks ja hoidmiseks tegingi oma ehtesarja. Vanad meistrid, juba ammustest aegadest, teadsid kindlasti palju enam, kuidas panna head sõnumit ehtesse, et selle kandjat rikastada! Siin on minu uus ehtesari kinnitamaks meie ammuseid arukaid teadmisi olemise olemisest.”


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaelaehted “Maagia”
Autor Harvi Varkki

“Astronoomid oletavad, et pea kõik meie rasked elemendid tekkinud maailmaruumis kosmiliste kataklüsmide käigus. Hoides enda lähedal ja kandes metallist tehtud ehet, oled orgaaniliselt seotud ümbritseva ruumiga ning ühenduses kõiksusega. Ekstreemsetes oludesse sattudes on sul tükike terast, mis võib olla suureks abiks oluliste olukordade mõjutamisel sinu kasuks. Teras ja raud meie ümber on niivõrd tavalised materjalid, et nende tähtsusest saame aru alles siis kui oleme neist ilma jäetud. Milleks ei võiks selline oluline materjal meil kogu aeg ligi olla! Olla õnnistatud osaduses ja kohalolus. Kasutada materjale kõiksuse alglättest!”