Virtuaalne koolitus Muhu rahvariidepõlled. Loeng ja praktiline tegevus.

22/03/2021

15:00 - 18:00

Koht: Microsoft Teams 

(osalejale saadetakse keskkonda sisenemiseks kutselink)

Aeg: 22. märts 2021

Kell 15.00-18.00

Maht: 4 a/h

Hind: 28€, lisanduvad praktilise loengu materjalid ja vahendid

Koolitaja: Alliki Oidekivi

 

Foto: ERM 18772:2

 

 

Muhus säilis rahvariiete kandmise komme igapäevaselt kauem kui mandri-Eestis. Seetõttu saab vanade fotode ja muuseumidesse kogutud esemete põhjal eristada erinevaid „komplekte“. Põll on naise riietuses olnud sama tähtis ese kui särk või seelik, tema väljanägemine muutus ajas koos teiste rahvariideesemetega. See omakorda tõi kaasa teistsuguste materjalide kasutamise ja valmistamise tehnoloogia.

 

Kursusel saab ülevaate Muhus 19.saj. lõpus – 20.saj. alguses rahvariiete juurde kantud põlledest. Räägime põlle kandmise tavast Muhus, põlle materjalidest, valmistamise erinevatest etappidest ja kaunistamisest.

Loengu teises osas toimub praktiline õpituba, mille käigus valmistab iga osaleja eelnevalt ettevarutud materjalidest ühe põlle kaunistusdetaili. Täpsem materjalide loetelu saadetakse osalejatele aegsasti ette meilitsi.

Kui sul on kodus Muhu rahvariide põll ning soovid seda teistega jagada, siis palun märgi registreerumisel, et sul on erakogu põll ning saada pilt info@folkart.ee

 

 

 

Koolitajast:

Olen sündinud ja kasvanud Muhus. Peale keskkooli tuli mõnda aega haridust omandada ka mandril, aga peale kooli lõpetamist laste sündides kolisin kodusaarele tagasi. Mustrid, värvid ja huvi ise tegemise vastu on olnud minuga sestpeale kui ennast mäletan. See viis mind 2010.a. õppima Viljandi Kultuuriakadeemiasse rahvuslikku käsitööd, spetsialiseerusin rahvarõivaste valmistamisele ja rahvuslikule nahatööle. Praegu tegutsen Muhus käsitööettevõtjana.

Alliki Oidekivi on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu käsitöövaldkonna mentor Muhu tikandi alal.

 

Foto: Sandra Urvak

 

 

 

 

 

Koolitustingimused

 

Tagasiside