Loeng_ Muhu rahvariidepõlled

06/12/2020

11:00 - 16:00

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a Tallinn

Aeg: 6. detsember 2020

Kell 11.00 – 16.00

Maht: 16 a/h

Hind: 28€

Koolitaja: Alliki Oidekivi

 

Foto: ERM 18772:2

 

Muhus säilis rahvariiete kandmise komme igapäevaselt kauem kui mandri-Eestis. Seetõttu saab vanade fotode ja muuseumidesse kogutud esemete põhjal eristada erinevaid „komplekte“. Põll on naise riietuses olnud sama tähtis ese kui särk või seelik, tema väljanägemine muutus ajas koos teiste rahvariideesemetega. See omakorda tõi kaasa teistsuguste materjalide kasutamise ja valmistamise tehnoloogia.

 

 

Kursusel saab ülevaate Muhus 19.saj. lõpus – 20.saj. alguses rahvariiete juurde kantud põlledest. Räägime põlle kandmise tavast Muhus, põlle materjalidest, valmistamise erinevatest etappidest ja kaunistamisest.

 

 

Koolitajast:

Olen sündinud ja kasvanud Muhus. Peale keskkooli tuli mõnda aega haridust omandada ka mandril, aga peale kooli lõpetamist laste sündides kolisin kodusaarele tagasi. Mustrid, värvid ja huvi ise tegemise vastu on olnud minuga sestpeale kui ennast mäletan. See viis mind 2010.a. õppima Viljandi Kultuuriakadeemiasse rahvuslikku käsitööd, spetsialiseerusin rahvarõivaste valmistamisele ja rahvuslikule nahatööle. Praegu tegutsen Muhus käsitööettevõtjana.

Alliki Oidekivi on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu käsitöövaldkonna mentor Muhu tikandi alal.

 

Foto: Sandra Urvak

 

 

 

Koolitustingimused