Minu esimene vardakott

18/10/2021

17:30 - 20:30

Alustame päris algusest. Teeme esimesi samme koos nendega, kes on rahvarõiva ja käsitööteed alles alustamas!

 

Õppeasutus: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a, Tallinn

Aeg: 18.; 25. oktoober 2021,  kell 17.30 – 20.30

Maht: 8 a/h

Hind: 49 € (sisaldab materjale)

Koolitaja: Anu Randmaa, MTÜ Rahvarõivas

 

 

Vardakott on hädavajalik neile, kellel on vaja rahvarõivastes esinemas käia. Aga see on nii armas, ilus ja praktiline aksessuaar ka igapäevaseks kasutamiseks.

Nimeks on küll vardakott, aga sinna võib peita igasugust kraami. Vardakotti saab kanda käekoti asemel või peita see omakorda teise koti sisse. See on ka kaunis omatehtud kingitus. Tore on  see, et vardakott on enamasti õmmeldud mitmetest värvilistest kangajääkidest, aga tükkide nurgad ei peagi tingimata täpselt kokku minema (sest mõnikord nad ei taha ju lihtsalt minna).

Esimesel kokkusaamisel kavandame koti, lõikame välja detailid ja õmbleme.

Teisel kokkusaamisel lõikame välja voodri, ühendame koti voodriga, teeme tunneli ja paela. Kui jääb aega, siis ka paelte otstesse tutid.

 

 

 

 

Foto: Tõstamaa Käsitöökeskus

 

 

 

KOOLITAJA

 

Anu Randmaa on lõpetanud Tallinna Ülikooli käsitöö ja kodunduse eriala. Ta omab magistrikraadi haridusteaduses ja rahvarõivameistri VII taseme kutsetunnistust.

Rahvarõivaste uurimise ja valmistamisega on Anu tegelenud alates aastast 2000. Ta on kolmel korral läbinud Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse juures asuva rahvarõivakooli ja valmistanud Tõstamaa kihelkonna naise, mehe ja tütarlapse riided.

Põhjalikult on ta uurinud Järvamaa kihelkondade rahvarõivaid, kuna oli viis aastat ka Kesk-Eesti Käsitööseltsi juures asuva Rahvarõiva Nõukoja üks eestvedajatest.

Pärnumaa rahvarõivaste raamatu kaasautorina on Anu uurinud Pärnumaa kihelkondade rõivaid, eriti Varbla, Audru ja Mihkli ja Saarde khk rõivaid. Kahel aastal on olnud võimalus valmistada rahvarõivad presidendipaarile vabariigi aastapäeva vastuvõttudeks.

Alates 2003. aastast on Anu Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu, rahvarõiva alaliidu juht. Alaliidust sai 2008. aasta alguses iseseisev MTÜ Rahvarõivas, mille juurde loodi ka Rahvarõiva Nõuandekoda ja koolituskeskus.

2010. aasta algusest elab ta Tõstamaal. Toetudes oma kogemusele huvihariduses ning kohaliku vallavalitsuse ja LEADER-projektide abile, käivitas Anu Tõstamaal käsitöökeskuse, kus toimub ringitegevus erinevas vanuses huvilistele ning mitmesugused koolitused kvaliteetsete käsitöötoodete loomiseks ja tootmiseks. Anu juhtimisel on käsitöökeskuses taaselustatud roositud kudumite pärandtehnoloogia ning rakendatud seda paikkonna edendamise ja turundamise heaks. Tõstamaal toimuvad ka Pärnumaa rahvarõivakoolitused. Käsitöökeskusel on oma käsitööpood.

Anu on enda ja oma õpilaste loominguga osalenud näitustel „ornaMENTAALNE“ (2014), „Villane Pärnumaa“ (2017) ja „Ajatus“ (2018). 2013. a pälvis ta Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia pikaajalise panuse eest rahvarõivalaagrite korraldamisel.

ERKL pärandihoidja 2016 laureaat

Anu Randmaa, rahvuslike käsitöötraditsioonide alahoidmise ja rahvarõivaprogrammi edendamise eest.

 

 

Koolitustingimused

 

  • Juhul kui tunnete end enne koolituse algust haigena või olete kokku puutunud COVID-19 nakatunud inimesega, ei ole lubatud  tulla, võimalusel pakume osalust veebikoolitusel. Seadusest tulenevalt kanname avalikus ruumis viiruse vältimiseks näomaski.

 

 

 

Tagasiside koolitusele

 

Aitäh!

Vaata ka teisi koolitusi SIIT